Dětská rostoucí postýlka

Tady tu úžasnou rostoucí postýlku jsem na blogu už zmiňovala. Zaujala mě natolik, že jsem ji měla pořád v hlavě, a i když jsem hledala dál a dál, stejně bylo všem jasné, že bude mít Rozárka přesně tuto krásku.

Musím se vám přiznat, že dřív jsem tolik výběr nábytku neřešila. Ale poslední roky si uvědomuji, jak moc nás ovlivňuje naše okolí, to jak bydlíme, čím se obklopujeme... a takový výběr nábytku sem rozhodně také patří. Zvlášť u postele všichni víme, jak je pro nás důležitá. Protože spánkem trávíme hodně času a tělo si potřebuje důkladně odpočinout a zregenerovat. No a co teprve miminka. Ty na začátku svého života v postýlce prospí klidně většinu dne! Jak tedy vybrat ideální postýlku?

Na co se zaměřit při nákupu dětské postýlky?

1. Bezpečnost dětských postýlek

Dnes už je naprostou samozřejmostí, že jsou postýlky polohovatelné - respektive že si můžete nastavit výšku matrace případně šprušlí tak, aby vám miminko nevypadlo/nepřelezlo. Takže po návratu z porodnice oceníte to, že se nemusíte moc naklánět a šetříte záda, která už tak dostávají zabrat, ale pak jak miminko roste, upravíte si postýlku tak, že je pro něj bezpečná.

Dál se přesvědčte, že je celá konstrukce postýlky pevná a stabilní. Nikde nic netrčí, rohy jsou zaoblené, nehrozí spolknutí žádných malých částí (jako jsou například krytky, které jdou snadno oddělat)... Šprušle by měly mít ideální vzdálenost 2,5-6,5 cm. To proto, aby se mezi ně miminko nezaklínilo případně nevypadlo.

bílá dětská postýlka

2. Materiál postýlky pro děti

Každý upřednostňuje jiný druh materiálu, ale konkrétně u postýlek převládá oblíbenost dřeva. Konkrétně na trhu seženete postýlky z buku, borovice, dubu... a také MDF.

MDF = desky s velmi jemnou homogenní strukturou (jemnější než dřevotříska), které se skvěle hodí na výrobu nábytku. Jedná se o přírodní materiál, neboť se vyrábí bez použití lepidel. Tato dřevovláknitá deska se dobře tvarově opracovává díky kompaktní struktuře. 

Co se týče cestovních postýlek, rozhodně se nedoporučují na pravidelné spaní.

3. Vybavení a doplňky postýlky 

Jestli vás trápí nedostatek místa a chcete mít vše u sebe, oceníte právě onu variantu s přebalovacím pultem. Máte tak vše při ruce.

Dnes se to všude hemží různými mantinely, hnízdečky a podobně. Ano, nádherně vypadají, ale hlavně ze začátku nezapomínejte, že v postýlce toho nesmí být zbytečně moc, aby nehrozilo, že se vám miminko přehřeje, případně zamotá do nějakých deček a podobně... je to totiž životu nebezpečné. Takže všeho s rozvahou.

4. Velikost dětské postýlky

120 na 60 je klasický rozměr postýlky. Pak najdete také 140 na 70. My si vybrali rostoucí postýlku, která má pro miminko k dispozici plochu 115 na 75, a pak až Rozárka vyroste, může se těšit na postýlku 160 na 75 cm. Z přebalovacího pultu se totiž jednoduše stane praktická polička.

dětská postýlka dřevěná

zdroj: https://www.hezkydetskynabytek.cz/

Náš výběr dětské postýlky

Každý to máme s aktuální situací jinak, proto nastíním v pár bodech to, co rozhodovalo při mém výběru:

  • Máme dvě starší děti, takže po narození Rozárky bylo jasné, že další už neplánujeme a tudíž vybírám postýlku jen pro ni.
  • Postýlku po dětech jsem tehdy darovala.
  • Jednoznačně jsem chtěla, aby měla přírodní vzhled.

Postýlka, která myslí do budoucna

Dětská rostoucí postýlka s přebalovacím pultem Natura Baby poskytne bezpečné útočiště pro novorozence, stejně tak pro zvídavé batole a vydrží až do školního období, kdy se nad ní na zdi objeví první plakáty idolů. 🙂

Princip postýlky je jednoduchý. Postýlka má 1 polohu perforovaného deskového roštu, 1 pohyblivou bočnici (teleskopické příčle) a na roštu je uložena matrace (75 x 160 x 13 cm). Na postranicích postele je uložený přebalovací pult. Jakmile dítě z postýlky vyroste,  postýlka se demontuje na samostatnou postel a úložnou část.

Matraci jsem vybrala na doporučení přímo od nábytku Čilek. Konkrétně je to matrace Comfort

  • je vyrobena z PUR pěny s vyšším odporem proti stlačení
  • zároveň obsahuje tkaninu s příměsí bambusových vláken
  • má antialergickou a antibakteriální úpravu
  • každá strana má jinou tuhost pěny matrace
  • jediná nevýhoda je, že tato matrace nemá odnímatelný potah

Složení rostoucí postýlky

A tady už máte fotky přímo ze skládání postýlky a jak ve skutečnosti vypadá. Za sebe musím říct, že je ještě krásnější, než jsem si ji díky fotkám představovala. ♥

Aktuální novinky a trendy můžete sledovat také na FB profilu Čilek a na Instagramu.

postýlka pro dítědětská postýlka ze dřeva kovani-postylka detska-postylka drevena-postylka navod-postylka nabytek-cilekbezpecna-postylka drevena-detska-postylka postylka-miminko prebalovaci-pultdetska-postylka-mdf rostouci-postylka

 

 

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář