Inspirace na balkon

Vzhledem k tomu, že u nás doma jsme balkon nikdy neměli, tak se na ten náš, tedy spíše na naši obr terasu, vážně moc těším. Ono totiž náš balkon bude mít 26 m² 🙂 Při sestavování projektu nás zaujal od projektanta hned ten první přízemní, ale bohužel s naším malým pozemkem se moc nesnesli. A tak přišla varianta domu na patro. Tím, že potřebujeme a chceme dost místa dole, vznikla i velká plocha v patře. Abychom ji nemuseli celou zastavět a měli právě k dispozici i balkon, tak vznikl v návrhu náš obr balkon.

A co bych na něm jednou ráda měla?

Dostatek květin, bylinek a celkově zeleně na balkoně

Ať už máte malý nebo velký balkón, tak bez zeleně si je nedovedu představit. My máme k dispozici velikou zahradu, takže bylinky, jahody, rajčata nebo papričky ta dávat nemusím, ale třeba někde ve městě mi to přijde jako moc fajn věc. Určitě tam ale budeme mít jinou zeleň. Je tedy fakt, že se vám musím přiznat k tomu, že pěstování "květináčových rostlin" není zrovna moje silná stránka. Přitom na zahradě mi to jde 🙂 Takže pro začátek asi budeme muset zvolit něco odolnějšího nebo si nechat poradit v zahradnictví.

kvetiny_balkon maly_balkon posezeni

Prosím, posaďte se – příjemné posezení na balkon

Co dál u nás nebude chybět? Posezení! Nábytek na balkon se mi vždy moc líbil a okukovala jsem ho. Jen jaksi nebyl kam dát, že 🙂 A tak se taky dočkám. Líbí se mi kovová i dřevěná varianta, i když ta dřevěná asi krapet více. Každopádně bych ráda něco pohodlného, co se nebude kácet a pár let nám to vydrží. Na léto se mi líbí i doplnění třeba o deku a polštáře na sezení na zemi, kdy si můžete na baloně uspořádat třeba i malou párty s kamarádkama.

nabytek_na_balkon posezeni_na_balkone

Bez světýlek na balkon ani ránu!

Na co se těším asi nejvíc, tak na posezení na balkoně večer. Dát si dobré víno a odpočívat. A k tomu nutně potřebuji nějaké pěkné světýlka a svíčky. Moc se mi líbí klasické žárovkové řetězy a obyčejná žlutá světýlka. Ty barevné se mi k nám na vesnici asi ani nehodí.

Ach, úplně jsem se zasnila 🙂

Mějte se krásně,

Vaše Gábi

balkon-5 inspirace_balkon_foto svetylka_balkon

Foto: free fotobanky

2 Comments

  1. Super, díky za inspiraci. Tak ono taky záleží jaký máte balkón jestli nějaký atipicky třeba v centru města. A nebo pak klasický panelákovy kde není moc prostoru. A ani soukromí tak jak to máme mi ve 2 patře panelového domu. Ale naštěstí máme výhled na lepší stranu do přírody. Máme tam takový ten bambusový plot kvůli soukromí a 2 ratanový pohodlný křesílka. Pak teda malý stolek na nějaké ty věci od českých výrobcu tady http://www.aminabytek.cz samozřejmě ze dřeva radši podpoříme český výrobce než nějaký konzumní spolecnosti. A jako osvětlení máme takový ten led pásek kde se daji měnit barvy což dělá dobrou atmosféru hlavně vecir. A pak nějaké ty bylinky taky.

  2. Zdravím, zajímavá inspirace. Máme docela velký balkón. Chtěli bychom využít k posezení. Právě tento článek nás inspiroval. Proto sháníme vhodné osvětlení, toto jsme objevili na zde , přeji hezký den.

Napsat komentář