Naše jídelna

Řešení posezení do jídelní části mi zabralo celkem dost času. Ono totiž když si vysníte dřevěnou jídelní lavici a naopak u židlí se nemůžete rozhodnout, jak že budou vypadat, tak je to celkem problém. 🙂 Hledala jsem všude a hledala jsem dlouho. Naštěstí mi do oka padl e-shop Designový nábytekkde jsme nakonec vybrali jak lavici tak i židle...

nabytek

Barevné sladění s linkou, stolem a celkově místností

Když to vezmu kolem a kolem, vždy nás to táhlo ke dřevu a přírodním materiálům. Při hledání dekoru na podlahy, kuchyni, nábytek... jsme došli k tomu, že nejvíc se nám líbí dub. Například "kuchyňáři" nás odrazovali od toho, abychom brali vše ve stejném/téměř totožném dekoru, že to pak moc zanikne. Ale díky kontrastním prvkům si troufám tvrdit, že se vše povedlo naopak vytáhnout. U linky je to tmavý sokl, deska, úchytky a otevřené police. V obývací části úchytky a kamna. No a v jídelní části pak černé prvky u židlí a lavice.

kuchyněobývákjídelna

Složení nábytku do jídelny

Celkem jsme objednávali 5 židlí a jednu jídelní lavici. Vše došlo dobře zabalené a co je pozitivní, tak popsané a nachystané na složení. Není to dlouho, co jsem doslova "plavala" v návodu u rámečků. Petr se mi smál, a když jsem říkala, že by na mně mohli vývojáři testovat, jestli to pak lidi doma složí, tak naznal, že by to po pár týdnech vzdali a naznali, že to budou radši prodávat složený.

Tady ale sám naznal, že toto bych složila i já, protože je to dokonale popsaný a člověk má v balení i naprosto všechno, co k montáži potřebuje. Dokonce i podložky proti poškrábání! Což jsem teda viděla u nábytku poprvé a tleskám.

Každopádně i tak jsem to radši přenechala na Petrovi, který to měl za páteční večer hotové.

návod skládání nábytku montaz-nabytku navod-nabytek slozeni-nabytku

Jídelní židle - pohodlné sezení pro celou rodinu

Není to dlouho, co jsem četla vtipné rady pro hostitele. Bylo tam něco ve smyslu, že jestli chcete, aby u vás byli návštěvy jen krátce, servírujte jim hnusnou kávu a mějte doma nepohodlné židle. Tak u nás je to pravý opak. Na dobrou kávu si potrpíme a nové židle jsou tak pohodlné, že se vám z nich nechce zvedat. Naštěstí k nám chodí jen milé návštěvy, takže to ničemu nevadí. :-))

Jídelní židle má za mě být pohodlná, stabilní a zároveň pěkná. Je to nedílná součást jídelny, na kterou se člověk dívá každý den. Pokud zrovna nesnídáte za poklusu do práce, tak si na ní ráno vychutnáte snídani, o víkendu oběd, kávu, plus i večeři. K tomu nevím jak u vás, ale u nás se aktuálně v jídelně i píšou úkoly. 😀

jídelní židle zidle-do-kuchynedub-jidelni-zidle dubova-zidle zidle zidle-k-jidelnimu-stoludubova-zidle

Lavice u jídelního stolu nesmí chybět!

Nechyběla u mých rodičů a nechybí ani u nás v novém domě. Konkrétně dřevěná lavice může někomu připadat nepohodlná, ale když má dostatečně široké sedátko a na zimu se třeba doplní ještě o deku nebo kožešinu, tak je to nejoblíbenější místo u stolu. I proto jsem po ní toužila hned od začátku samotné stavby.

Stejně jako u židlí jsme volili dubový dekor. Podnož je z masivního dřeva a doplňuje ji kovová konstrukce - ta zajišťuje stabilitu a také pevnost.

Lavice měří 170 cm, což je v našem případě přesně tak akorát - dá se totiž v případě potřeby zasunout pod stůl.

jídelní lavicedrevena-lavice jidelni-lavice

Rozvržení jídelny

Aktuálně máme na jedné straně stolu 4 židle vedle sebe, protože v čele má Rozárka jídelní židličku. Až poporoste a nebude ji potřebovat, přesuneme jednu ze židlí na její místo. Když bychom se drželi pravidel pohodlného stolování, tak na jednoho sedícího se počítá alespoň 60 cm. S naší délkou stolu se do tohoto vejdeme a při rodinné oslavě jsme to i vyzkoušeli, že se takto všichni v pohodě nají. Každopádně pak to bude ještě o fous pohodlnější. A když zrovna potřebujeme víc místa, tak se dá stůl přisunout až ke zdi (lavice má přesně takový rozměr, aby se "schovala pod stůl").

nábytek do jídelny

Mimochodem... jak vidíte na fotce z našeho rodinného focení, i když je stůl odsunutý, aby se dalo sedět na lavici, stále zbývá dost prostoru i na honěnou. 😀

židle

Jak o daný materiál pečovat?

Základní péče je celkem jasná: všechny skvrny vyčistit ihned! Vystačíme si s měkkým hadříkem, který se dá případně lehce navlhčit. Rozhodně nepoužíváme žádné drsné materiály, které by mohly nábytek poškrábat. Ještě hledám nějaký přípravek, který bych používala jako leštidlo na víc kusu nábytku, ale zatím jsem neobjevila žádnou Ameriku, tak klidně jestli máte nějaký tip, napište mi ho do komentáře případně mailu.

Zatím tedy ale musím říct, že se o židle a lavici pečuje dobře a přežily jak vylitou kávu, tak rozlité dětské šampaňské. Plus nálož drobků. 😀

péče o židle

Konkrétní informace a odkazy

1 židle stojí 1938 Kč, ale můžete využít slevového kódu, který pro vás mám. Ten vám z celého nákupu odečte 10 %! Stačí zadat kód: RECEPTY

Sleva platí jen do konce roku 2020!

Jděte si prohlédnout designový nábytek a udělat si radost.

Cena 6609 Kč. I na ni můžete uplatnit slevu.

jidelna lavice-k-jidelnimu-stolu nabytek-do-jidelny

 

 

1 Comment

  1. Tak ta jídelna, to je přesně můj styl, já mám dřevo v interiéru nejraději. Není zas tak drahé a vypadá prostě luxusně a navíc, není tak náročné na údržbu jako třeba sklo. Děkuji za inspiraci, určitě ji využijeme, teď děláme novou kuchyň, tedy můj šikovný manžel jí dělá v dílně, tak jsem mu aspoň sehnala ochranné brýle z https://www.wbs-safety.cz/13-ochrana-zraku , ať mu nevletí nějaká ta tříska do oka, člověk nikdy neví.

Napsat komentář