Pracovna snů

Vzhledem k tomu, že i na rodičovské pracuji a po návratu do práce plánuji čas od času home office, tak jsem si v novém domově přála pracovnu. I kdyby byla malá, ale byla. Takže jsem ráda, že jsem celkem snadno přemluvila Petra, aby mi "přenechal" část naší šatny a skladiště.

Nebyl by to Petr, aby to nevymyslel do posledního detailu. I když je místnost malá, tak se tam vlezl stůl, židle, police a na druhé straně regály na dokumenty a skladování různých drobností. Dřevěné regály naplánoval a vyrobil Petr. Díky tomu jsme využili daný prostor na maximum a zároveň jsme ušetřili.

domácí pracovna 3W2B3610

Nábytek do pracovny - díky za IKEA

Pokud nepočítám pokoj pro Rozárku, který ještě není kompletně vybavený, tak je pracovna poslední místností, která potřebovala vybavit. Rozpočet na stavbu a vybavení jsme měli už dávno vyčerpaný, takže jsme čekali, až se něco našetří a zároveň bylo jasné, že nebudu moct nějak rozhazovat. I z toho důvodu moje hledání směřovalo na stránky švédské IKEA.

Bohužel se pandemie dost razantně podepsala na jejich zásobách. Když jsme tam byli na konci roku 2021, tak jsem nestačila zírat, jak moc toho chybí. Skladem bohužel nebyl ani můj první favorit, ale naštěstí jsem měla v záloze ještě tento pracovní stůl.

Je bytelný, takže se nebojím na něj postavit velký monitor. Má dost úložného prostoru a zároveň je v béžové barvě, což jsem si přála. A cena 4490 Kč je za takový kus naprosto v pohodě.

nábytek do pracovnystůl ikea

U židle to bylo krapet horší. Dovedla bych si představit i víc vytuněnou, hlavně co se týče ergonomie, ale jak už jsem psala, aktuálně hraje podstatnou roli i rozpočet. Proto jsem si vybrala herní židli, kterou můžu doplnit o  nafukovací podsedák. Zatím jsem ji otestovala vždy max na dvě hodiny a jsem spokojená. Sedí se na ní pohodlně, nechybí ji područky a co už jsem také vyzkoušela - tak se dobře čistí. Třeba když se vám rozlije káva... 🙂

kancelářská židle ikeažidle ikea

Hlavně hodně zelené! Pokojovky ke mně.

Kytky miluju. Kdyby bylo po mém, měli bychom je všude! Tím pádem je jasné, že nesmí chybět ani v pracovně. Díky tomu, že je tam veliké okno, nechybí dostatek světla, takže jsem tam přesunula všechny krasavice, které jinde strádaly.

 

3W2B4683 3W2B4684 3W2B4687

Organizace

Zatím jsme stále v procesu třídění. Ono se to nezdá, ale těch dokumentů, smluv, záručáků a já nevím čeho všeho ještě... jen ze stavby máme jednu obří krabici papírů a složek. 🙂

Nastavili jsme si ale systém a vše rozdělujeme do jednotlivých složek, šanonů a krabic. Většina je z běžného papírnictví, krabice pak IKEA.

organizace pracovna pracovna-organizace

Drobnosti, které doladí celek

Nebo také serepetičky, které se zdají být zbytečné, ale vy víte, že je tam stejně chcete a potřebujete. 🙂

Pěkné květináče, světýlka, lampa... Ty si kupuji a dostávám postupně. Aktuálně jich tu je tak akorát, ale rozhodně nevylučuji, že nějaká ta drobnost ještě přibude.

3W2B4688 3W2B4690

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář