Vintage osvětlení

Světla patří jednoznačně mezi vybavení, bez kterého si nedovede většina z nás představit zabydlený pokoj. Naprosto chápu, že většina těch, co zrovna dostaví, jsou rádi, že mají alespoň funkční žárovky. Ale postupem času to přestane stačit a začnete pokukovat po novém lustru do obýváku, lampičce do ložnice a odolných světlech do koupelny.

Když už se pustíte do výběru osvětlení, je fajn si určit, jaký styl je vám blízký. Těžko si do moderního interiéru, kde vládne minimalismus, pořídíte retro světla jako od babičky. Naopak pokud je vám blízký rustikální styl, dáte přednost i rustikálním světlům před designovými kousky. Tentokrát půjde čistě o vintage inspiraci.

Vintage osvětlení má svoje kouzlo

Já poslední dobou propadla kouzlu vintage světel. Díky tomu, že mám možnost čas od času jít fotit do jedné prodejny světel v Brně, tak mám přehled o všech novinkách a módních trendech právě v osvětlení. Nejvíce se mi líbí kovové provedení a kombinace skla a dřevěných prvků. Většina světel v kombinaci s designovou žárovkou vypadá dokonale.

svetla-kovova

černý vintage lustrvintage osvětlení

Designové žárovky jsou pomyslnou třešničkou na světle

Jejich design je neotřelý a každého zaujmou na první pohled. I díky takovému detailu získáte nový dekorační prvek. Výhodou je, že jsou k sehnání i LED designové žárovky, takže i s takovou parádou můžete šetřit energii i svoje finance.

designová

A teď trochu inspirace ze světa, kde je vintage osvětlení velice časté 🙂

inspirace-vintage-svetlo vintage-lustryVintage_lightbox

1 Comment

  1. Zdravím a obdivuji. Je mi inspiraci, chceme rekonstruovat obývací pokoj. Proto sháníme vhodné osvětlení. Na těchto webových stránkách http:/ /anill.cz/214-svitici-program jsme našli osvětlení, které by se evetuelně mohlo hodit do interiéru našeho obýváku. Z pozdravem

Napsat komentář