Výběr nábytku do dětských pokojů

Na tuto fázi jsem se těšila. Až budeme ladit zařízení našeho nového domu. Nábytek, doplňky, detaily, které dělají domov. A když to přišlo, zjistila jsem, že to s sebou přináší i určitou míru tlaku, abychom dobře vybrali a také aby vše alespoň trochu ladilo. 🙂 Co vám ale budu povídat, určitě to máte stejně...

Jaký nábytek chci pro děti do pokojů

Tak přesně tuto otázku jsem si položila zhruba před půl rokem. Nějaké představy jsem měla už dávno, ale až tento rok vše dostalo konkrétní obrysy a na mně bylo, abych se probrala spoustou diskuzí, tipů, nabídek...  a rozhodla, jak to tedy bude. Abych se pohnula dál, sepsala jsem si na papír hlavní body, kterých se chci držet:

 • Nábytek musí být kvalitní natolik, aby dětem vydržel do té doby, než vyletí z hnízda.
 • Měl by být cenově dostupný - na 1 dětský pokoj jsem počítala zhruba okolo 30-40 000 Kč.
 • V každém pokoji by měly základní prvky ladit - ideálně aby byly z jedné kolekce - počítám sem postel, skříň, stůl, knihovnu.
 • Chci kvalitní matraci.
 • V neposlední řadě se musí líbit dětem!

I když jsem louskala spoustu stránek s nábytkem, stejně mě to pořád táhlo k nábytku Čilek. Vyskočili na mě na Facebooku, nadchla mě jejich rostoucí dětská postýlka pro Rozárku a od té doby jsem na jejich e-shopu byla tolikrát, že jsem jejich nabídku znala pomalu jako kdybych u nich sama prodávala. 😀

Takže když přišla doba, kdy bylo potřeba říct, do kterého nábytku půjdeme, tak bylo jasno. Více o této firmě si můžete přečíst v mém rozhovoru.

Proč už studentský nábytek a ne ten dětský

Violi bude letos 10 a Jiříkovi chvíli na to 8. I když  by se jim určitě líbil princeznovský a pirátský pokoj, věřím tomu, že za nějaké dva roky bych doma poslouchala, že už je to pro malý děti a oni chtějí něco modernějšího. A v rozpočtu rozhodně tolik peněz nemáme. 🙂

Ve studentském nábytku Čilek jsem měla hned několik favoritů. Konečný výběr padl ale na děti, abych jim do toho tolik nemluvila a hlavně - budou to jejich pokojíčky, tak ať se jim tam líbí. 🙂 Jirka měl jasno rychle. Nejvíc se mu zalíbila kolekce nábytku Trio. Podle mě je přímo předurčená pro kluky. Působí moderně, funkčně a nabízí hned několik vychytávek. 

studentský nábytek trio

Violka váhala delší dobu a nakonec vyhrál bílý studentský nábytek White. Na první pohled jednoduchý, ale když se na celou kolekci podíváte pozorněji, tak zjistíte, že vám toho ty čisté linie a elegantní bílá nabízí skutečně hodně. Získáváte totiž základ, se kterým si můžete libovolně vyhrát. Zvolit decentní i výrazné doplňky a barvy dle libosti.bílý studentský nábytek

O každém z pokojů vám ještě napíšu víc, jakmile nábytek složíme. 🙂

Výběr matrace do dětského pokoje

Jak je známo, spánkem trávíme spoustu času a podstatně ovlivňuje naše zdraví a pohodu. I proto je za mě důležité věnovat patřičnou pozornost výběru matrace možná ještě víc, jako výběru samotné postele. Pro Violi i Jiříka jsem vybrala matraci bamboo

 • Bambusové vlákno → měkké na omak, pohlcuje pachy, je odolné vůči bakteriím. Výborně odvádí vlhkost.
 • Získáváte tak hypoalergenní, antibakteriální, protiplísňovou a antistatickou matraci!
 • Jádro matrace je tvořeno spirálovými pružinami → poskytují perfektní oporu během spánku.
 • PUR pěna → zajistí rozložení tlaku těla na matraci a postarají se tak o maximální relaxaci během spánku.
 • Kombinace pružin a PUR pěny tak odvrací věčné dilema, jestli dát přednost pružinové, nebo pěnové matraci. 🙂
 • Jedinou nevýhodou se může zdát to, že nemá odnímatelný potah, což doufám nebude problém. 🙂

Výběr barev do pokojů pro děti

Základ pokojů tvoří 3 bílé zdi a strop, 1 barevná stěna/případně s tapetou, dubový dekor na podlaze a antracitová okna.

Jirka má vymalovanou jednu stěnu na světle modrou. Tu jsme vybírali už s ohledem na vybraný nábytek. Zbytek budeme ladit do podobných tónů.

chlapecky-pokoj pokoj-pro-kluka

Violi jsem koupila už dááávno XXL tapetu. Krapet mi tedy zkazilo radost zjištění, že nebude přes celou zeď, ale všichni mi tvrdí, že to nevadí, a že se tam pak dá beztak nějaké křeslo. Ona tapeta bude určovat celé barevné schéma pokoje.

dívčí tapeta

Rozárka má vymalovanou zeď na starorůžovou. Té zatím ale pokojíček nezařizujeme. Protože je to v patře, tak bude mít zatím zmíněnou rostoucí postýlku u nás v ložnici a až přijde ten správný čas, tak ji pokojíček dokončíme. pokoj pro děti

Ladění a koncept pokojů

V každém pokoji bude postel s nočním stolkem. Nesmí chybět prostorná skříň, psací stůl a knihovna. Stále váhám u výběru židle, ale snad už to brzy také rozlousknu. Osvětlení zařídí jedno centrální světlo, lampička na psacím stole a pak i u čtecího koutku. Ten by Jirka rád vyměnil za žebřiny, ale to asi až časem. Každopádně i s touto variantou tak nějak počítáme.

Dřív jsem uvažovala o tom, že bych Violi pořídila i nějaký stolek se zrcadlem, ale budou mít na patře svoji koupelnu, kam se určitě vejdou všechny možné "serepetičky", takže radši ušetřím místo v pokoji. Ke čtecímu koutku pak ještě doplníme nějaké to posezení (asi pufy) pro návštěvy.

Teď už zbývá jediné. Najít si čas na složení nábytku. 🙂 Jakmile budeme mít hotovo, podělím se o fotky a napíšu zase víc.

Aktuální novinky a trendy můžete sledovat také na FB profilu Čilek a na Instagramu.

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář