Podzimní věneček

O víkendu bylo škaredě. A to jako vážně hodně. Mnozí z vás to asi pocítili na vlastní skleník nebo zahradu... Zrovna u nás byla moje sestra Alča, a tak jsme se hromadně pustily do tvoření podzimních věnečků.

DIY podzimní věnec

Podzimní dekorace si buď můžete koupit v květinářství a dalších obchodech, nebo se můžete stejně jako my pustit do tvoření. Předem upozorňuji, že ruční práce šly vždy mimo mě. Raději jsem pracovala s taťkem na dvoře a zahradě a zastala chlapskou práci. Takže až teď se postupně dostávám k tomu, že zkouším i trochu ty "něžnější" činnosti.

Alča dostala za úkol sehnat nějaké základy, ze kterých jsem si vybrala čistě přírodní z proutí. Líbil se mi na první pohled nejvíc. Navíc jsem hned věděla, že ho nechci obmotávat celý, ale jen jeho část. Alča nejdřív sáhla po tom polystyrenovém, ale po chvíli to vzdala. Padlo by na to hodně břečťanu a stejně ta bílá prosvítala. Řešením by bylo omotání provázkem, ale dala přednost slaměnému základu a hned to bylo lepší. Do věnce dostala kousek florexu, který namočila a do něj napíchala živé květy (vřes). Takhle když bude potřeba, sundá věnec ze dveří a přidá trochu vody.

Tento základ z proutí jde určitě svázat i přímo doma - stačí tenké proutí a drátek.

venec-z-prouti

Vřes patří k základní podzimní výbavě 🙂

podzimni-vres

Slaměný základ seženete v květinářství také za pár korun.

venecek-navod tvorba-podzimni-venec podzimni-kvetiny

Co myslíte, povedly se nám věnečky?

podzimni-venecekpodzimni-venec prirodni-venec-na-dvere

jak-udelat-venecek podzimni-prirodni-venec

inspirace-podzimni-diy-venec netradicni-podzimni-venec

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář