Dekorace do kuchyně

V roli foodblogera vám ani nezbývá nic jiného, než neustále sledovat nové a nové trendy v kuchyňském vybavení, dekoracích a různých doplňcích. Nutno dodat, že třeba mě to baví a dá se říct, že už trpím určitou formou "úchylky" na jak já říkám "serepetičky do kuchyně".

Moderní kuchyňské doplňky

Pryč jsou doby, kdy měly naše maminky a babičky v kuchyni jen to nejnutnější. Rádi si potrpíme na různé čajové sady, designové hrnečky na kávu, etažéry na cukroví, podnosy na dorty a barevné misky na kaše. Nabídka je tak bohatá, že si své najde vážně každý. A to mě baví. Ta různorodost, kterou sama mohu promítnout do svých fotek receptů.

Většinu svých doplňků a nádobí kupuji po různých obchodech, jako je klasika Ikea, Nanu Nana, Kik, Tesco a různé menší obchůdky. Letos jsem se ale rozhodla využít i služeb e-shopů, konkrétně jsem se zamilovala do Ima Decor, kteří mají nabídku kuchyňského nádobí a doplňků přesně podle mého gusta.

Dostatečně jsem se zásobila hlavně různými hrnečky a talířky. Ty používám při focení nejčastěji a potřebuji je měnit. Já konkrétně dávám přednost nákupu po jednom kuse právě kvůli focení, ale vám určitě doporučuji raději volit více kusů. Když přijde návštěva a tak, znáte to 🙂 Musím tedy doplnit, že i u nás se najdou celé sady.

dekorace_kuchyne_design

Přírodní motivy na kuchyňských doplňcích

Při projíždění nabídek různých řetězců a obchodů čím dál častěji narážím u nádobí na přírodní motivy. Konkrétně to je hodně vidět hlavně u talířků, hrnečků a celkově čajového servisu. Za sebe jsem pro vás vybrala porcelánovou sadu se srnečkami (viz foto), která je jako stvořená pro víkendovou snídani nebo někam na chatu. Černý čaj, melta nebo káva do konvičky a hrnečku, do misky třeba kaši a pro milovníky sladkých snídaní vařené vejce, pečivo a zelenina. Nevím jak vy, ale já bych si dala říct 🙂

prirodni_motivy_kuchyne

Vintage nádobí do kuchyně stále frčí

Pojem vintage je poslední roky hodně skloňován i ve světě kuchyní. Ať už jde o celé kuchyňské linky, nádobí na vaření, hrnečky a ostatní doplňky, tak docela s přehledem válcují ostatní konkurenty v nabídce. Ono se není moc čemu divit. Jemné motivy, květiny, puntíky a kostky v dokonalém provedení nalákají snadno.

Mě nejvíce dostala modro-bílá série (viz fotky), kterou když jsem poprvé uviděla, tak bylo jasné, že alespoň její část musím doma mít.

vintage_dekorace_kuchyne vintage_nadobi

Utěrky a zástěry, za které se nikdo nestydí

Utěrky primárně slouží k utírání nádobí, přikrytí těsta při kynutí nebo třeba jako přikrývka koláčů. Neznamená to ale, že nemohou i dobře vypadat. Já to mám sama tak, že ty s obyčejným vzhledem mám na praktické věci, a designové utěrky třeba na focení nebo když přijde nějaká návštěva.

Zástěry na vaření jsou na tom podobně. Při vaření se do nich utíráte, jsou upatlané, ale i tak přece mohou vypadat parádně. No ne? 🙂

uterky_zastery

Pastelové barvy v kuchyni

A na závěr jedna sladká tečka v podobě pastelového nádobí. Růžová, mintová, béžová a modrá barva v pastelových odstínech si zaslouží vaši pozornost. Nejde ale o žádné nádobíčko pro panenky. Jsou to skutečně krásné kousky, ze kterých bude pečený ovocný čaj nebo třeba domácí bábovka chutnat přímo božsky.

pastelove_dekorace_kuchyne

Za fotky děkuji Ima dekor.

A co vy? Které kousky nádobí byste si vybrali k sobě do kuchyně? 🙂

Vaše Gábi

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář