Dřevěný kroket – zábava pro celou rodinu!

Letos jsem se rozhodla, že naprostou většinu dárků k narozeninám a pod stromeček budeme vybírat tak, aby byly z České/Slovenské republiky a my tak podpořili naše výrobce. Primárně chci nakupovat přímo od těch, co to vyrábí. Za poslední roky jsem měla to štěstí, že jsem takových lidí poznala spoustu i osobně. A moc dobře vím, co všechno za tím stojí. Je to hlavně kupa dřiny a odříkání a také láska. Láska k tomu, co dělají. Proto, když mě oslovil pan Ondřej Vrabec, jestli bych nechtěla otestovat nějaké jejich hračky, tak jsem dlouho neváhala. Přišlo to totiž docela vhod. Violka stále básnila o kroketu, který si zamilovala na táboře, a když jsem ho uviděla v nabídce, tak bylo jasno. I když jsem pak zjistila, že kroket je vlastně jedna z mála her, kterou přímo pan Vrabec nevyrábí, tak i tak jsem to neměnila. V tomto případě jde totiž o výrobek švédské firmy BEX - tato firma zastává stejné hodnoty, a tak si u nich pan Vrabec zajistil distribuci k nám do České republiky. Jinak ale v nabídce najdete jejich výrobky a i na ty jsem se pak ptala v krátkém rozhovoru.

kroket

Proč podporovat lidi, kteří dělají svoji práci s láskou?

Protože pokud si budeme kupovat levné hračky a výrobky z Číny a podobně, tak se nebude vést našim řemeslníkům a lidem, kteří dělají věci poctivě a s láskou. Bez poptávky nejsou zakázky a bez zakázek nejsou peníze. A bez peněz nejsou koláče... Je to takový začarovaný kruh v některých případech a přitom to není až tak složité. Nejsme milionáři a nevyděláváme majlant. K tomu máme hypotéku na dům, který ještě není dokončený, ale i tak si poslední roky radši koupím něco pořádného, kvalitního a s příběhem, než abych kupovala vše plastové a za pár kaček. Prostě radši kvalita, než kvantita. Víte, jak to myslím? 🙂

Nikoho rozhodně nechci přemlouvat, ale pokud by moje tipy pomohly k tomu, aby se našim šikovným řemeslníkům a výrobcům více dařilo, tak budu šťastná!

Půjdeme hrát kroket?

Tak přesně tuto otázku teď slyším denně. Děti kroket naprosto dostal. Chvíli jsme tedy hledali ideální místo... Přední zahrádka je z kopce, takže jedna hra tam stačila. Bylo to nekonečné :-)) A druhá zahrada je pro změnu hodně vysušená z letošního suchého léta a udupaná od ovcí a koně. Ale pořád to je lepší varianta. Takže teď chodíme hrát hlavně tam. Každopádně by to chtělo ideálně nízký trávník.

Trasu staví vždy děti. Už jen toto berou jako obrovskou zábavu. Pomocí 2 kolíků se určí start a cíl a mezi tyto dva kolíky se rozestaví kovové branky. Pokud váháte s pravidly, tak dlouho nemusíte - součástí balení je totiž návod. Každopádně nejdříve je potřeba se trefit do startovního kolíku, a pak postupně "projít" všemi brankami až k cílovému kolíku a zpět. Pokud se netrefíte do branky, tak je na řadě další hráč. A takto se střídáte. To jen tak ve stručnosti k našim pravidlům. 🙂

Zahradní kroket - seznamte se

Jde o jednu z nejoblíbenějších zahradních her, která si našla své fanoušky po celé Evropě. Pokud si zjednodušíte pravidla, tak ji zvládnou i malé děti, respektive dovedu si představit, že od 4 let to děti zvládnou úplně hladce. Jinak ale v nabídce STOA zahradní zábava najdete i Kroket Junior, která je uzpůsobena právě pro malá prťata.

Kroket Original:

Balení obsahuje:

6 x hůl (kladivo + násada), 6 x barevná koule, 2 x cílový/startovní kolík, 10 branek, 1 x taška - oranžová, pravidla.

Kroket může hrát 2–6 hráčů. Hrají proti sobě jednotlivě nebo v týmech. Každý hráč hraje palicí a jednou barevnou koulí.

 • Kvalitní provedení palic z tvrdého dřeva.
 • Herní prvky jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého dřeva (kaučukovník).
 • Odolné provedení koulí pro dlouhou výdrž.
 • Lakované dřevo, které opět prodlouží trvanlivost.
 • Pevný bavlněný vak, do kterého vše pohodlně uložíte.

Kam se hodí kroket?

 • když si chcete zahrát s dětmi nějakou hru a nesedět pořád jen doma
 • při rodinných oslavách a akcích
 • do školek a škol
 • do kluboven
 • na dětské tábory a školní výlety
 • pro partu přátel
 • pod stromeček 🙂 je to totiž super dárek!

Proč se mi líbí dřevěné hry?

Dřevo obecně působí lépe. Hřejivým dojmem, kvalitně a celkově tak nějak lákavěji.

 • Dřevěné hry jsou navíc bezpečné → takže bezpečné i pro menší děti.
 • Dřevěné hry jsou odolnější vůči nárazům → takže vaše investice mnohem díle vydrží!
 • Dřevěné hry jsou ekologické → jde o přírodní materiál a v tomto případě i o ekologický nátěr. Konkrétně u STOA máte jistotu, že mají i certifikát na všechny dřevěné prvky.
 • Dřevěné hry vypadají krásně → tohle se dá těžko vyvrátit. 🙂
 • Hry mají svůj příběh → jsou vyráběny většinou ručně a každá hra by se dala brát i jako umělecké dílo. 🙂
 • Mají svoji hodnotu!

STOA - kde je sledovat?

Web a e-shop Zahradní zábava

Facebook STOA Venkovní hry

Instagram Venkovní hry

Blog, kde najdete recenze a tipy

Zábava na zahradu? Ptala jsem se za vás...

1. Zkuste v pár větách co nejlépe vystihnout Váš příběh. 🙂

Baví mě si hrát a při škole jsem měl možnost pracovat u táty ve stavební firmě, to mě ale příliš nebralo. Tak co jiného nabídnout těm, kterým tátova firma tehdy postavila dům? Nápad na zahradní hry byl na světě, nejdříve minigolf a potom další hry. Dnes už je naše firemní motto jasné: Baví nás vám dělat radost. Vyrábět a prodávat hry je radost, není to práce, je to každodenní jízda s tím, co naši zákazníci řeknou na naše hry. Maximální zaměření na to, aby byl zákazník spokojený. Dnes už to nejsou ale jenom hry, ale také Dvůr u Vrabčáků - náš showroom, testovací centrum a také začátek muzea společenských her. Nápadů na další rozvoj je více než dost…

2. Kolik lidí aktuálně stojí za projektem STOA?

Za projektem aktuálně stojím já, můj táta a během sezóny několik brigádníků. Nešlo by to ale bez podpory mojí rodiny - partnerky, maminky ale i syna Vašíka, který mi pomáhá hry testovat a v budoucnu i dcery Verunky - ta nám s Vašíkem do toho bude asi hodně mluvit :).

3. Přijde mi, že poslední 2-3 roky stoupá opět obliba poctivých produktů, něčeho, co má smysl a příběh a navíc pochází od nás. Jak se na to díváte Vy? Je to tak, nebo je stále hodně těžké prorazit v konkurenci levných hraček z Číny? Jak těžká je vůbec taková propagace ryze českých výrobků?

Ano, ten trend vidíme i my. Stále jde ale hodně zákazníků zejména po ceně. Pokud však chceme prodávat kvalitní věci, ty něco stojí. Většina našich her je vyrobena ze dřeva - levné plastové hry nás nezajímají, takové v sortimentu nechceme. Jsem rád, že často narážíme na projekty, které české firmy, originální nápady apod. podporují - váš blog může být dobrým příkladem. Jakákoli podpora je pro nás vždy přínosem.

4. Já jsem pro nás vybrala kroket, protože si ho dcera oblíbila na táboře, a tak by mě zajímalo, jak dlouho zabere taková jeho výroba?

Dneska už bych řekl, že je to “brnkačka”. Ale samozřejmě na začátku to není o samotné výrobě, ale o tom tu výrobu zorganizovat. Tam vidím největší kámen úrazu. I my jsme hry postupně upravovali, přidávali nové věci, tak aby hra vypadala krásně, měla smysl a dlouho vydržela. Například u hry Hookbruč “na cesty” to obnáší: dřevěné tyčky, uříznutí na správnou délku, označení tyček, nátěr a lakování. Dále se přidává bavlněný vak, obruče a k tomu pravidla na pěkném papíře z tiskárny. Dnes už to vyrábíme ve větších sadách, ale začátky po pár kusech byly těžké :).

koule-kroket

5. Jaká byla Vaše nejkurióznější zakázka, případně nejzajímavější?

Každá, na každé si totiž najdete něco. Takové ty neoblíbené jsou: dnes objednám a ideálně už dnes bylo pozdě na doručení. Pokud ale zákazník tomu jde trochu naproti, vždy jsme to spolu nějak vymysleli. Nejraději mám pak zakázky takové, kam když přijedeme, tak mi hned zákazník říká: kde co bude a kdo bude co hrát. Tam prostě vidím, že se na hry těší a z toho mám radost.

6. Který produkt je u Vašich zákazníků nejoblíbenější?

Ruské kuželky - sám jsem o tomhle psal na našem blogu, ale tahle hra to je neuvěřitelný. Název, kdy mi jedna paní řekla, ať to ruské vyhodíme :). Ale lidi to tak prostě znají. Češi jsou kutilové, takže ti, co nechtějí kompletní sadu si udělají vše svépomocí, koupí si kuželky a jdou hrát. A pak asi kroket - ten je hodně populární a já vidím, že řada lidí na něm “začíná” zahradní zábavu, pak přijdou znovu a to už chtějí něco jiného… zahradní hry je chytly!

7. Co Vy a plány na rok 2019? Můžeme se těšit třeba na nové druhy hraček? 🙂

Plánujeme ještě větší propagaci her u nás “na dvoře” ve Zloníně. Chceme to spojit se dny otevřených dveří, posezením a třeba i letním kinem. Plánů je spoustu, hlavním smyslem všeho pak je: naučit lidi si hrát a bavit se venku. Spojit grilování s kamarády s hraním zahradních her. Ukázat dětem, že není jenom tablet a mohou si hrát a řádit venku. A nové hry? I já se nechám překvapit, někdy totiž nápad na novou hru přijde “jen tak”, a to mě na tom baví.

 zahradni-kroket drevene-zahradni-hry hra-na-zahradu zahradni-hry recenze-hracek kroket-kolik dreveny-kroket hra-kroket hra-kroket-recenze hra-po-deti-kroket hry-pro-deti kroket kroket-recenze kroket-recenze-deti

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář