Kdo se maže, ten se nespálí!

Kdo by to byl řekl, že jedna z prvních recenzí na blogu o bydlení a stavbě domu bude o opalovacích krémech. 🙂 Jenže! Vy co stavíte, tak to určitě moc dobře znáte! Být celý den na slunku je docela síla, a když se nenamažete, tak se večer hodně proklínáte, protože vás bolí hlava, spálená ramena a obličej...

Vzhledem k tomu, že letos léto začalo pomalu už v dubnu, tak je u nás spotřeba opalováku dost vysoká. Na začátku jsem si občas taky hrála na hrdinku a nenamazala se, ale právě už i na jaře má sluníčko sílu, takže pozor na to! A teď v létě je to už snad jasné všem. Dávám opalovací krém i Jirkovi do školky, aby se mazal, mažeme se před každým výletem a celkově se snažím to hlídat  před každým delším pobytem venku.

Opalovačka na stavbě

Když bych dělala čárky, kolikrát použijeme na stavbě opalovací krém, tak to bude stejně často, jako třeba vodováhu. No, možná spíš třeba míchačku na lepidlo, protože vodováha se u nás používá podstatně častěji. :-)) Takže pokud se chystáte na stavbu domu, tak si na seznam připište i opalovací krém a to hodně tučným písmem. Pokud jste ještě nezačali, tak se tomu možná smějete, ale jen počkejte... 🙂

U nás doma je to jinak asi tak: mně je celkem jedno, jestli jde o sprej, mléko, nebo krém. Petr naopak dává přednost krémům a je dost vybíravý v tom, jak se roztírají. Takže i proto mě Attitude zaujal už popisem.

opalovací krém na stavbuattitude-opalovaci-krem

Opalovací krémy ATTITUDE

Abych pravdu řekla, tak za naprostého odborníka přes opalovací krémy se rozhodně nepovažuji. Poprvé jsem složení řešila u dětí a nejčastěji kupovala Avéne, Biodermu a ještě Cien. Takže když přišla šance vyzkoušet opalovací krémy Attitude a ještě navíc získat zajímavé informace, tak jsem ráda kývla. Dáme si teď tedy trochu té teorie a zároveň i poznámek z našeho testování, která je podle mě hodně zajímavá.

  • Jde o hypoalergenní krémy.
  • Všechny produkty jsou vyráběné z rostlinných a minerálních zdrojů.
  • Produkty neobsahují žádné rakovinotvorné látky, mutageny a hormonálně aktivní látky.
  • Žádná zbytečná parfemace.
  • Dobře a lehce se roztírají - a to i samotným dětem.
  • Nezanechávají bílé stopy.
  • Nezhoršuje se mi po něm pleť na obličeji - možná to také znáte, že když si mažete opalovacím krémem obličej a potíte se, tak se vám do druhého dne objeví na obličeji pupínky a lehká vyrážka. Tady za mě v tomto hodně velké +.
  • Pokud se budete pravidelně natírat, tak se vážně nespálíte (mně stačí menší vrstva, než třeba mojí sestře, takže pak ještě záleží, jaký typ kůže máte a jak dobře se opalujete).
  •  Jsou použity 100% obnovitelné zdroje energie a obaly jsou recyklovatelné.
  • Netestováno na zvířatech.
  • Za značkou ATTITUDE stojí skupina mladých rodičů, kteří věří, že změna přístupu k výrobě dnešních produktů je cestou k lepší budoucnosti.
  • Vyráběno v Kanadě.

Více informací o kosmetice Attitude.

minerální opalovací krémy

Jaký faktor opalovacího krému aneb Pronikáme do tajů SPF

Fyzikální a chemické UV filtry 

  • Základem chemických filtrů jsou aktivní složky, které díky chemické reakci na pokožce brání průniku UV paprsků. Fyzikální (nebo minerální) filtry jsou přírodní ochranou před sluncem - vytváří bariéru na pokožce, která blokuje UV paprsky.

SPF = Sun Protection Factor

  • Ochranný sluneční faktor (anglicky „Sun Protection Factor“) je údaj určující stupeň ochrany před UV zářením. Čím vyšší je tento faktor, tím vyšší je ochrana před slunečním zářením → přesně takto to chápeme snad všichni... ale jak je to třeba s rozdlem mezi SPF 30 a SPF 50? Skutečně je 50 tak dobrá? Nejde už jen o marketingový tah?
  • Experti na působení SPF uvádějí, že SPF 30 blokuje 97,4 % UVB záření, zatímco SPF 50 blokuje 98 %!
  • Takže řekněme rozdíl 0,6 % → to je podle mě dost zanedbatelná hodnota.
  • Další hodnoty → SPF 15 93%
    SPF 30 96,7 - 97,4 %
    SPF 50 98%
    SPF 60 98,30%

Navíc jsem se už několikrát setkala s tím, že si někteří myslí, že když se natřou jednou ráno padesátkou, tak mají na celý den vystaráno. Takže pozor i na toto! Pokud jsme venku celý den (např. u moře, nebo jako my na stavbě :-D), tak je potřeba nátěr opalovákem opakovat.

Cena opalovacích krémů

Můžeme si koupit opalovací krém do 100 Kč a můžeme za něj dát i 700 Kč. Rozdíl je to obrovský. Ale zrovna v tomto případě si myslím, že se mi to vyplatí. Jako první u sebe řešíme většinou jídlo. Aby bylo kvalitní a prospěšné, ale už se kolikrát moc nedíváme na další vlivy v našem okolí, které nás podstatně mohou ovlivnit. Sem podle mě spadá právě kosmetika. Proto se snažíme poslední cca 3 roky doma měnit i ji. Pasty, šampony, mýdla, deodoranty... to vše je u nás podle mě z 90 % přírodní. Trošku pokulhávám u dekorativní kosmetiky. Tam mám ještě rezervy. Každopádně i díky tomu vím, že je tato kosmetika dražší, ale zase je to na delší období, takže to neberu jako takovou hrůzu. A ano, pokud není někomu líto dát stovku za krabičku cigaret, které mu vydrží 1-2 dny, tak nevidím důvod, proč by se ty peníze nedaly investovat do kvalitního jídla a kosmetiky.

Jsem se krapet rozepsala a nenapsala to hlavní, takže to napravuji:

  • Cena za dětský krém Attitude je pro 75 g 478 Kč a pro 150 g 718 Kč.
  • Cena za rodinný opalovací krém Attitude 150 g je 689 Kč.

Opalovací krém pro děti

Jak už jsem psala, tak kupuji i zvlášť opalovací krém pro děti. Asi je zbytečné, abych sem kopírovala celý popisek a složení. Určitě se mrkněte přímo na stránky babystart.cz , kde těch informací najdete spoustu. Pár bodů ale vypíchnu:

  • Ingredience jsou pouze minerálního a rostlinného původu.
  • Bez vůně - což nám doma naprosto vyhovuje.
  • Dobře se roztírá a nezanechává bílé fleky.
  • Aktivní látkou je oxid zinečnatý bez nanočástic. "Bez nanočástic" znamená, že molekuly nejsou tak malé, aby prostupily do krevního řečiště.

Tak, moji milí, dost bylo teorie. Namazat se opalovákem a vzhůru na stavbu! 🙂

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu - sdílíme tam mnohem více inspirace a aktuálních fotek od nás ze vsi.

opalovací krém pro dětiopalovák pro dětiattitude opalovací krém pro dětiopalovací krém

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář