TV pořady o bydlení

Nevím jak vy, ale já zbožňuji pořady o bydlení. Od té doby, co se můžu dívat i na jiné TV kanály, než ty naše základní, tak jsem propadla kouzlu hned několika z nich. A tak jsem se rozhodla, že vám sem napíšu pár našich tipů.

Pořady o bydlení z našich luhů a hájů

Bydlet jako...

Momentálně náš aktuální hit na ČT1. Musím uznat, že tohle se skutečně povedlo. Svěží koncept, parádní moderátorská dvojice, kterou doplňuje skvělá Pavlína Blahotová a nevšední proměny bydlení. Už jen samotné názvy nás doma baví, k tomu originálně pojaté moderování... V každém díle je jedna proměna, kterou si platí sami majitelé. Práce dekoratéra/bytového architekta je vždy zdarma. Koukat se můžete každý pátek po 18 hodině a pořad trvá 27 minut.

→ Stránky pořadu Bydlet jako... ←

V hotelu Mosaic house v Praze se uskutečnilo natáčení dokumentárního seriálu České televize Bydlet jako.

Polopatě

Další pořad z dílny České televize. Už nejde jen čistě o proměny bydlení, ale spíše o moderní hobby pořad. Střídá se zde více reportáží na téma bydlení, stavby, zahrady a novinky z oboru. Filip Čapka je sympaťák, takže i tady se ČT povedla volba moderátora. Stopáž je delší, zhruba 51 minut a koukat se můžete každou neděli od 8:55.

→ Stránky pořadu Polopatě ←

polopate-tv

Ať žije Spectrum Home!

A teď pozor! Pokud máte doma možnost naladit Spectrum Home, tak opatrně! :-)) Jakmile tento kanál jednou objevíte, tak bude těžké přestat :-)) Najdete tady spoustu fajn pořadů o bydlení, renovacích, designu, stavbě malých i velkých domů, netradičním bydlení a podobně. Skutečně je z čeho vybírat.

Souboj dekoratérů

Pořad z Velké Británie, kde soupeří amatérští bytoví architekti. V každém kole mění trojice nadšených designerů zadanou místnost a porota vybírá nejlepší realizaci. Aby to bylo fér, jedná se vždy o podobné pokoje - např. kuchyně ve starém anglickém stylu, ložnice v loftech, dětský pokoj ve viktoriánských domech a podobně. Vždy mají na proměnu 48 hodin, tisíc liber a jednoho stavebníka k ruce. Ve finále se pak čas i finance zvýší a vyhrává ten nejlepší.

Super je, že vidíte různé techniky práce, návody na DIY a kreativní řešení různých pokojů. Takový pořad by se mi líbil i u nás, tak se třeba jednou dočkáme 🙂

Velkolepé plány

Těžce vybojované projekty a složité architektonické představy snílků, kteří bez ohledu na náklady a vynaloženou energii budují domov svých snů, přičemž se občas dotýkají až hranic nemožného. Přesně o tom je jeden z dalších zajímavých pořadů. Tyto projekty se naprosto odlišují od všeho běžného a kolikrát vám z toho zůstane rozum stát.

Malinkaté domky

Naprostý opak od předešlého pořadu. Zajímá vás, jak nacpat dům do pár metrů? A ještě aby bylo vše praktické a hezké? Tak to jste na správném místě. Já za sebe rovnou říkám, že v těchto "domech" bych nevydržela déle jak týden, protože potřebuji prostor, každopádně je to ale hodně zajímavé a pár dílů už jsme také viděli.

Kompletní → seznam pořadů Spectrum Home ←

A co vy, jaké pořady o bydlení baví vás?

 

1 Comment

  1. Dobrý den také mě baví pořady o bydlení a cestování jak tady v Čechách tak i v zahraničí. Zvlášť se mi líbí Garbage warrior ale to je spíš dokument o nezávislých stavbách. Tedka jsem koukal na dokument o stavbě Marianskych lázní a docela pěkne město je tam i spousty vyžití pro příklad tady http://www.czech-estate.cz/lifestyle A pak takový ty americký pořadový klasiky jak se staví sen, a jak bydlí celebrity atd..

Napsat komentář