Betonová stěrka Primalex

A co budete mít v koupelně a na WC? Dlažbu a kachličky? -  Ne, betonovou stěrku. - Aha, kdo vám ji bude dělat? - My sami. - Blázni...

Tak zhruba takto reagovala velká část všech známých, rodiny a našich fanoušků. 🙂 Vždy, když jsme někomu řekli, že si chceme udělat stěrku sami, tak se všichni divili. Jedni mi dokonce říkali, že ještě zhruba 4 roky zpět to chtěli taky do koupelny a řemeslníci jim říkali, že to musí dělat vyloženě specialista, který s tím umí. Od té doby ale uplynula nějaká ta doba a na trhu se objevilo řešení, které zvládnete sami doma.

I proto jsem ráda, že jsme si to mohli vyzkoušet i my a za tu volbu jsem už teď ráda! Vezmeme to ale postupně.

Beton efekt od Primalexu - co se hodí vědět

Primalex BETON EFEKT  vám doma vytvoří věrný efekt přírodního „surového“ betonu s jeho charakteristickou strukturou, která dodá interiéru originální vzhled.

V případě, že ladíte celý dům do industriálního stylu, vyberte si klasický šedý odstín. Jestli chcete třeba ale něco víc přírodního a stavíte stejně jako my na vesnici, oceníte spíš béžové odstíny. Čímž se dostávám k jedné velké výhodě tohoto zázraku: tónovat totiž můžete téměř dle libosti.

odstíny betonové stěrkyšedé odstíny betonové stěrky

My se na varianty odstínů jeli podívat do Domu barev a podle vzorníku si vybrali náš odstín. Protože šlo loni o novinku, tak zrovna plánovali na dané pobočce i ukázku pro řemeslníky a ostatní nadšence, takže jsem tam vyslala Petra. Rovnou si to tam i zkusil a omrkl různé techniky. Což opět stojí za zmínku: s beton efektem si můžete doslova vyhrát. Výsledná podoba může být úplně hladká, drsná, orámovaná... 

primalex beton efekt jak vypadá

Balení pak dostanete v 10l kýblu a vydatnost se udává 1,2-1,7 m2/l, podle toho si můžete propočítat, kolik litrů budete potřebovat, případně využít výpočet množství barvy

V naprosté většině případů se stěrka dává jen na jednu zeď v místnosti. Často je vidět za kuchyňskou linkou, jako hlavní zeď v obýváku nebo i na chodbách. My se rozhodli, že ji dáme vždy po celé koupelně i WC. V praxi tedy máme bíle vymalovaný strop, stěny stěrkou a podlaha a obklad vany dlažbou. Na 2 koupelny a 2 WC jsme potřebovali 6 balení stěrky Primalex.

primalex beton efekt zkušenost

Betonová stěrka do koupelny a na WC

Pro betonovou stěrku jsme se nerozhodli jen tak kvůli tomu, že je to teď moderní. Dost jsem si o tom četla, zjišťovala klady a zápory, reálné zkušenosti. A přesně těchto 5 bodů nás s Petrem přesvědčilo o tom, že je to pro nás ta správná volba.

 1. Žádné spáry → na povrchu se u stěrky nezachytávají bakterie tak jako u dlažby ve spárách.
 2. Snadná údržba → snadno se čistí, a když se zvolí ještě zalakování, tak jsou omyvatelné.
 3. Odolnost → jen tak se nepoškrábají/nepraskají/nerozbijí...
 4. Originalita → i když je betonová stěrka trendy, jen tak někdo ji doma ještě nemá. Zvláště v koupelnách a na WC stále převládají kachličky. Nám béžový odstín navíc ladí do celkového vesnického módu.
 5. Cenově dostupná varianta 

betonová stěrka

Inspirujte se - betonová stěrka u "sousedů"

Když si zadáte na Google a Pinterestu "betonová stěrka" a mrknete na obrázky, bude vám možná stejně jako mně přecházet zrak. Zjistíte totiž, že se s ní dá vymyslet tolik věcí, že by vám na to nestačil ani panelák, aby to člověk všechno zkusil. 😀 Já se díky tomu ale ujistila v tom, že výběr béžového odstínu byl správný.

zkušenosti betonová stěrka

zdroj: primalex.cz

stěrka na wc

zdroj: https://www.dewemelaer.nl/

stěrka v koupelně

zdroj: https://decoholic.org/

V dalším článku vám už představím celý postup tak, abyste viděli, že to skutečně zvládnete i vy sami doma. 🙂

 

 

3 Comments

 1. Dobry den, muzu se zeptat, jak jste spokojeni s pouzivanim toho beton efektu? Hlavne teda na mistech, kde je hodne vody (sprchovy kout apod) drzi a neloupe se?
  Diky!

  • Gabi

   Hezký den, zatím (po roce používání) jsme spokojení moc. A to je u nás koupelna fakt ve velké zátěži (3 děti :-)). Nikde se neloupe, drží.

 2. Ahoj, super pomoc a rady! Mám jen dotaz, jakou jste použili penetraci a finální lak? Značku a typ, prosím? Díky

Napsat komentář