Hliníková okna do pasivu – máme objednáno

Jak už jsem psala v prvním článku o oknech, výběr oken byl v našem případě horor. Takže pokud se chcete pobavit a zároveň zjistit více o celém procesu, tak si ten článek rozhodně přečtěte.

Skončila jsem v něm ve fázi, že jsme konečně našli firmu, která dokáže dodat okna s parametry, které potřebujeme do pasivního domu a bylo dokonce i po zaměření. Tehdy jsme si mysleli, že máme vyhráno, jenže...

Návštěva showroomu Oknostylu v Kuřimi

Protože v našem případě nejde zrovna o drobné, rozhodli jsme se jet na vše podívat přímo do showroomu Oknostylu. Jeden den tam jeli rodiče omrknout barvu oken k nim domů a druhý den jsme je vystřídali s Petrem. My měli dotazů více. Zajímalo nás, jaké se dělají kliky, jak vypadá kování, ještě jednou jsme probrali všechny náležitosti, ale hlavně jsme potřebovali ještě dořešit dveře.

V showroomu si můžete prohlédnout jednotlivé druhy oken, dveří a co je super, tak i řez daných oken. To je super pro představení toho, jak okna vůbec vypadají a z čeho všeho se skládají. My si tehdy domlouvali schůzku přes telefon, ale teď mají na webu nově i rezervaci schůzky, takže bych doporučila asi tuto variantu. Ať máte jistotu, že si někdo udělá čas jen na vás. Ono se to nezdá, ale v obou případech, kdy jsme byli v Kuřimi, tak jsme tam byli minimálně hodinu. Je fakt, že Petr měl hodně specifických dotazů, ale na to jsou tam naštěstí připravení.

klika klika-k-oknu

Kliky jsme si vybrali šedo-stříbrné. Okna máme antracitová, takže to jsme měli vybráno rychle. Dveře se nám tam hliníkové líbily, bylo nám tedy jasné, že na ty s vychytávkami mít nebudeme, jenže to nebylo všechno...

Asi týden po upřesnění naší objednávky přišla další rána - okna jsou v pořádku, ale u dveří se v našich rozměrech nedostane výrobce na požadované parametry. Myslím o dvě desetinky. No nebudu vám nic nalhávat, tehdy jsme mysleli, že nás klepne. Asi týden jsme  dumali nad tím, jak z toho ven. Jako jediná schůdná varianta se nám tehdy zdála objednat okna u Oknostylu a dveře u jiné firmy, která se na dveře specializuje. Jenže pak jsme to ještě řešili s paní Pařilovou a společně jsme přišli na náhradní variantu - dveře budou z plastu, ve kterém se na požadované parametry výrobce dostane. Dekor se nechá antracit, a protože máme dveře vážně vysoké, tak bude součástí nadsvětlík. Cena byla přijatelná, takže jsme hned jeli podepisovat smlouvu.

dvere-do-pasicniho-domu dvere-pasiv

Hurá, jdeme to podepsat!

Kvůli komplikacím s parametry se vše protáhlo a smlouvu jsme podepisovali až na začátku října. Na dodání má firma až 8 týdnů, s čímž jsme bohužel počítali. U plastových a dřevěných oken to je rychlejší, ale na hliník se čeká déle. Okna k rodičům byly hotové dřív, ale kvůli Vánocům jsme montáž posunuli a budou se montovat zároveň s těmi našimi. Jen tedy s tím rozdílem, že každý dům bude dělat jiná parta. My máme totiž předsazenou montáž, takže tu má na starosti speciální parta. Termín máme hned na začátek ledna, tak doufáme, že se to už nebude posouvat, protože už tak nám stavba dlouho stojí...

Takže pokud budete řešit okna, tak se je snažte řešit co nejdříve.

Domluva termíny montáže oken

Jakmile byla okna a dveře hotová, ozvala se nám nejdřív paní Pařilová, a pak vedoucí montáží, který řešil termín a věci ohledně montáže. Termín nebyl problém domluvit, respektive vstoupily do toho Vánoce, takže bylo bohužel jasné, že to bude až po Novém roce, ale to už nic nenaděláme. Manžel ještě doladil nějaké nejasnosti ohledně lešení a teď už můžeme jen čekat. Rozhodně pro vás pak připravím i článek o samotné montáži - budeme moct porovnávat, protože jak už jsem psala, nová okna od Oknostylu budou mít i rodiče a ty mají objednané vysekání, montáž i zapravení a my zase okna do novostavby s předsazenou montáží. Takže kdyby vás zajímalo něco konkrétního, tak se klidně ptejte, protože mi přijde, že už jsem na okna těžký odborník. :-))

Hliníková okna do našeho pasivního domu

Z takového dokumentu jsme vycházely:

parametry oken

Takto vypracované dokumenty jsme posílali k základnímu nacenění. Po výběru Oknostylu přijel přímo jejich technik, provedl přesné zaměření a dle toho se pak připravil konečný návrh a následně smlouva.

Barevné provedení jsme vybrali antracit, jak u oken, tak u dveří. Ještě nás pak čeká řešení žaluzií a parapetů, ale od toho si dáme chvíli pauzu. 🙂

 

3W2B7634 3W2B7754 post2-vzorky-oken profil-okna-pasic profil-okna-pasivni-dum

3 Comments

 1. Dobrý den,
  ten dokument ze kterého jste vycházeli je jen jako vzor? Protože jsou tam uvedené drevohlinikove, které jsou dle mého mínění topka.

  • Gabi

   Hezký den,

   ano, v dokumentu je dřevohliník, ale od začátku jsme věděli, že chceme čistě jen hliník. Každopádně dřevohliník jsme si nechali u několika firem nacenit a bylo to výrazně nad náš rozpočet.

 2. Díky všem za info http://ctyrizdi.cz 🙂

Napsat komentář