Montáž venkovních žaluzií svépomocí

Konečně! Na montáž venkovních žaluzií jsme se chystali už nějakou dobu, ale vždy se našlo něco, co nepočkalo a také nás hnaly termíny... Dokonce nás u jednoho okna předběhli ptáci a postavili si v jednom z kastlíků hnízdo. Takže počkáme, až tam nebudou mladí, a pak se poslední žaluzka namontuje dodatečně. 🙂

Jestli vás zajímá, co vše předcházelo montáži žaluzií, tak si můžete přečíst všechny články, které na blogu máme:

  1. Výběr venkovních žaluzií do pasivu 
  2. Venkovní žaluzie Labona - specifikace
  3. Montáž purenitových kastlíků 
  4. Zateplení pasivu, fasáda a montáž venkovních parapetů

Když to vezmu kolem a kolem, tak samotná montáž žaluzií je z celého procesu asi nejjednodušší. Dokonce se téměř celý proces dá zvládnout i v jednom, ale je jasné, že ve dvou se to lépe táhne. Takže pokud budete mít při montáži někoho k ruce, tak to zvládnete ještě rychleji.

Příprava na montáž venkovních žaluzií

Ještě před samotnou montáží si Petr všechno nachystal.  V každém pokoji jsme společně rozmotali žaluzie, které byly důkladně zabalené. Petr připravil všechno nářadí a prostudoval přiložené papíry. Na internetu jsme ještě mrkli radši na návod montáže venkovních žaluzií a šlo se na to.

Jak můžete vidět na fotkách, tak k montování potřebujete klasické nářadí, které má každý kutil doma plus pár drobností, které došly v balení k žaluziím - jediné, co si Petr kupoval, tak vruty, kterými se pak přivrtá boční vodící lišta. venkovní stínění pasivní důmvenkovní žaluzie Labonavenkovní žaluzie montáž zaluzie-zetta-montaz postup-montaze-zaluzii

Příprava ovládacího kabelu od spínače

Pokud jste si jistí, že máte dostatečně dlouhý kabel, tak si můžete předem připravit koncovku. Při montáži se s tím pak nemusíte zdržovat a rovnou zapojujete.

Nutno dodat, že Petr si to takto krásně připravil u všech oken, a pak jsme v průběhu u jednoho zjistili, že se bude muset prodloužit. 🙂 Jak vidíte, i mistr Petr se někdy utne. 🙂

kabel-zaluzie-zetta venkovni-zaluzie-montazkabel žaluzie

Montáž venkovních žaluzií ZETTA krok za krokem

Z purenitových boxů Petr oddělal rozpěrky - ty tři, co vidíte na fotce.

purenitové boxy

Vzal žaluzii a připojil ji ke kabelu. Já spustila žaluzii kousek dolů, aby tam pak měl dostatek prostoru na montáž.

Žaluzii Petr zase odpojil a připevnil ji do držáků.

návod na montáž venkovních žaluziípostup montáže venkovních žaluziívenkovní žaluzie ZETTA

Po připevnění se žaluzie zajistila pomocí dotažení šroubků.

montování žaluziínamontovani-venkovnich-zaluzii namontovani-zaluziifotonávod žaluzie

Jakmile byla žaluzie pevně připevněna, mohl Petr zapojit ovládací kabel k elektromotoru a pomocí přiložených svorek kabel přichytil, aby to dobře drželo.

elektromotor venkovní žaluzie

dily-zaluzie

Teď přišla na řadu boční vodící lišta. Ta se montuje do podomítkového pouzdra: jednoduše se zasunula do pouzdra a přivrtala vruty.

návod montování exteriérových žaluziívenkovní žaluzie do pasivního domufotonavod-zaluzie venkovni-stineni-labonavodící lišta na žaluzie

A pak přišlo to nejlepší - vyzkoušet, jestli žaluzie správně funguje. 🙂 To vše pomocí ovládače. Ten máme od Somfy a je to novinka v jejich nabídce.

ovladač na žaluzie

A tady už jen pár momentek ze samotné montáže.

venkovni-zaluzie-pasivni-dum zaluzie-montazantracitové venkovní žaluzietmavé venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie ZETTA od Labony

V průběhu sdílení fotek a videí z montáže mi přišlo několik dotazů, takže tady ještě krátké shrnutí. Jsou to v podstatě odpovědi na nejčastější otázky. Všechno je podrobně sepsané v předchozích článcích, takže jestli vás to zajímá konkrétněji, tak na ně mrkněte.

Tak jste se ptali, jestli se to dá vážně zvládnout svépomocí. Jak vidíte na fotkách, ano. 🙂 U montáže purenitových boxů asistoval Petrovi můj taťka. U montáže žaluzií já a děti. 🙂 Časově to taky není nějak náročné. Takže díky tomu ušetříte za montážní partu.

Co se týče údržby, tak zatím netuším. Ale vzhledem k tomu, že je to tmavá barva, tak na tom bude vše vidět - hlavně tedy pyl na jaře a prach. To vidím už teď i na oknech a parapetech. Ale myslím si, že se správnými pomocníky to nebude žádná hrůza. Antracit jsme chtěli, takže si s tím poradím. 🙂 A až to všechno vykoumám, tak vám o tom zase napíšu.

labona

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář