Než se kopne do země – kolik co stojí?

I my jsme hledali, kolik co stojí. Tak předpokládám, že se někomu bude takový ucelený přehled hodit 🙂 Jde čistě o všechny výdaje za stavbu "než se kopne do země".

Kolik stojí vklad na katastr?

Za samotný vklad na katastr zaplatíte 1000 Kč. 

Kolik stojí žádost o rozdělení?

Stejně jako u vkladu 1000 Kč. K tomu jsme ještě museli mít úředně ověřené podpisy na smlouvách a plánku - za 1 podpis to bývá cca 30 Kč.

Kolik stojí připojení elektriky (E.ON)?

12500 Kč (500 Kč za 1A jištění)

Kolik stojí geometrické zaměření pozemku (kvůli rozdělení pozemku)?

Záleží na velikosti pozemku, každopádně u nás to vyšlo cca 5000 Kč.

Kolik stojí výjimka?

Pokud máte menší vzdálenosti od sousedních pozemků, pravděpodobně se nevyhnete žádosti o výjimku. Ta stojí na stavebním úřadě 5000 Kč.

Kolik stojí zaměření stavby?

Opět zhruba 5000 Kč a jak už jsem zmiňovala u pozemku, záleží na velikosti pozemku.

Kolik stojí radonový průzkum?

Tady se ceny hodně liší. Dívala jsem se na internetu a někde se ceny pohybují i okolo 5000 Kč. My na měření docela spěchali, protože jsme na něj zapomněli (ehm!), takže nás pak mile překvapila cena 1900 Kč.

Kolik stojí srovnání pozemku?

Tady je to hodně rozlišné, někdo třeba ani nebude potřebovat srovnávat, každopádně u nás to vyšlo na 4000 Kč. Ovšem třeba za odvoz a uskladnění "hlíny" jsme museli zaplatit 12700 Kč 🙁

V tomto případě je ideální, pokud se poptáte po okolí, jestli někdo zrovna nepotřebuje hlínu - i když tu naši hroznou navážku by stejně nikdo nechtěl a kameny jsme přetřídili a ještě teď nám na dvorku leží obr hromada. Každopádně si tak ale můžete pomoct a bude vás to ve výsledku stát třeba jen láhev dobrého vína 🙂

Přípojky na stavebním úřadě?

1000 + 500 Kč - bylo to za povolení zřízení sjezdu, za povolení zvláštního užívání silnice (stavební práce při ukládání vodovodní přípojky) a 1000,- za povolení zvláštního užívání silnice (umístění vodovodní přípojky)

Kolik stojí ohláška?

Ohlášení stavby na stavebním úřadě vám vezme další 2000 Kč.

Kolik stojí projekt?

Určitě se do této fáze dá počítat i projekt. Tady je to hodně individuální. Záleží, jestli chcete pořádný projekt i s přesnými výkresy, nebo vám stačí jen projekt pro stavební úřad. Osobně si tedy nedovedeme představit, že bychom měli jen něco základního. Dále cenu ovlivňuje určitě i to, jestli vám projektant pomáhá s vyřizováním povolení, nebo ne. Abych to dlouho neprodlužovala, tak nás projekt vyšel na 100 000 Kč.

Jinak můžete mít třeba typový projekt (ty se hodí na velké pozemky, kde nemusíte složitě řešit orientaci a rozmístění pokojů - oken, dveří) a dáte za něj jen 30 000 Kč. Je to skutečně hodně rozlišné a vím i o lidech, kteří za projekt zaplatili 180 000 Kč.

Kolik stojí projekt pro Zelenou úsporám?

Kompletně jsme sice dořešili až po povolení, ale pokud se chystáte získat dotaci na Zelenou úsporám, potřebujete k tomu mít vypracovaný projekt - my oslovili přímo našeho projektanta, který s tím má zkušenost a za projekt a vyřízení jsme zaplatili 29 000 Kč (okolo těch 30 000 Kč se to běžně pohybuje).

Kolik stojí odhad stavby pro banku?

Chcete hypotéku? Pak budete potřebovat odhad. A to přímo od odhadce banky. My za ten první zaplatili 5400 Kč.

 

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář