Pamatuješ, jak jsi kopla do toho niveláku…?

Ještě než zveřejním první články o stavbě, musím se s vámi podělit o důležité informace, které si jednoznačně musí přečíst každý, kdo se chce někdy pustit do stavby domu svépomocí. A to jako vážně.

To máte tak. Rok se těšíte, až konečně doladíte projekt, dostanete povolení a začnete stavět. Pak to přijde. Nahrne se na vás spousta vyřizování, vyjednávání, domlouvání, objednávání a hlavně práce. Vzhledem k tomu, že já jsem řešila kuchařku, tak je to z velké části na Petrovi. Když nám všichni říkali, ať si nic pořádně neplánujeme, neděláme si zbytečně harmonogramy a podobně, tak jsem jim nevěřila a říkala si, že na plánování jsme dobří, tak to přece musí vyjít i tady. No, nevychází to!

Evidentně teď staví všichni, protože na vše jsou tak dlouhé čekací lhůty, že se vyplatí vše objednávat hooodně dopředu. Jenže i když to objednáte hodně dopředu, tak stejně nemáte jistotu, že dodavatelé dodrží termíny. A tak jsme teď třeba stáli 2 týdny kvůli stropům.

A proč to všechno píšu? Protože bych ráda upozornila na to, že se musíte připravit na to, že občas budete mít nervy na pochodu a jeden z vás nebo oba dva zároveň, budete mít nutkání být rozladění. A přesně v takových chvílích si ještě víc vážím toho, že máme oba stejný smysl pro humor a dokážeme se zasmát i sami sobě. Zrovna včera se stahovala mračna, ale pak Petr nadhodil, jestli si pamatuju, jak jsem kopla do toho niveláku a museli jsme přeměřovat a posouvat půlku šáru. Samo sebou přeháněl, bylo to jen pár cihel :-)) Každopádně jsem se musela začít smát a předhodila mu, že on by zase bez mé kontroly posunul okno u WC nahoru, takže bych ho otevírala asi jedině tak, že bych si musela stoupnout právě na to WC, abych tam dosáhla 🙂

Takže moji milí, přeji pevné nervy a hurá na stavbu!

 

 

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář