Srovnání pozemku – před základy

Srovnání pozemku je hračka. Pokud máte bagr. Bez bagru podle mě nemáte šanci. Respektive máte, ale na následujících pár týdnů si na víkendy neplánujte nic jiného...

Ještě než přišla řada na základy, tak jsme museli srovnat pozemek. Rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším bodem byl dost velký, takže by to ani jinak nešlo. Navíc po bourání starého domu jsme s tím stejně počítali, protože bylo potřeba zahrnout i menší starý sklep.

Před samotným rovnáním je fajn pozvat si geodeta, abyste věděli, kde a co bude potřeba srovnat.

Práce je to pak třeba na jedno odpoledne, ale potřebujete bagr, a pokud bude zeminy více, tak i nákladní auto, které bude zeminu odvážet. Tu naši nikdo nechtěl, což se tedy ani nedivíme, takže nám nezbylo nic jiného, než téměř vše nechat odvézt do vedlejší vesnice kde k tomu mají přímo úložiště zeminy a stavební suti.

Kolik stojí odvoz zeminy a uložení?

12700 Kč - ale to platilo u nás, záleží samozřejmě na tom, kolik toho máte 🙂

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu - sdílíme tam mnohem více inspirace a aktuálních fotek od nás ze vsi.

Na co teď nezapomenout? Na radonový  a geologický průzkum 

Pokud řešíte projekt, tak budete potřebovat také radonový průzkum. Pokud u vás měřením zjistí střední nebo vysoké riziko, pak s tím projektant musí při projektování počítat a navrhnout patřičná opatření. Nejen kvůli vaší ochraně, ale navíc to požaduje v dokumentaci i stavební úřad a bez radonového průzkumu nedostanete ani stavební povolení.

Základové podmínky v místě stavby potřebujete znát pro návrh základů. Takže pokud je v této fázi ještě nemáte, je nejvyšší čas. Zároveň je fajn znát hladinu spodní vody (,pokud řešíte podsklepení). Pokud si nejste jistí tím, co vše v této fázi potřebujete znát, tak doporučuji poradit se přímo s vaším projektantem.

 

svepomoci-srovnani-terenu

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář