Venkovní žaluzie Labona – máme vybráno

O výběru venkovních žaluzií jsem psala v prvním článku a teď se společně podíváme, jaké konkrétní řešení venkovního stínění jsme pro naši stavbu vybrali.

Proč jsme si vybrali firmu Labona?

Asi jako první se zastavím u výběru firmy. Vzhledem k tomu, že je dnes stínící technika celkem běžnou záležitostí, tak se na trhu pohybuje velké množství společností, které ji dodávají. Stejně jako téměř u všeho do pasivního domu jsme věděli, že půjde o vyšší investici, a tak jsem se snažila:

 1. Najít co nejvíce recenzí a doporučení.
 2. Hledat moravskou firmu (případně firmu, která má více poboček po republice, ale alespoň jednu někde na Moravě, kdyby bylo potřeba jet řešit něco osobně).
 3. Ptát se známých, jestli má s danou firmou někdo zkušenosti.
 4. Hledat na fórech doplňující informace.

Z toho všeho mi vyšli dva favorité a po přečtení referencí vyhrála Labona.cz. Běžně se dívám hlavně na Heureku, kde vím, že nejsou recenze nějak ovlivněné a tam měli v tu dobu dokonce celých 100 %, což se tak často nevidí (aktuálně je hodnocení zákazníků 97 %). Co mě potěšilo, tak že tam lidi kladně hodnotí rychlost doručení, komunikaci, kvalitu zboží i ochotu. Tyto konkrétní hodnoty vidím ještě vedle ceny jako nejdůležitější prvky pro rozhodování.

recenze žaluzie

Pak přišel na řadu průzkum mezi známými/na fórech, kteří mají žaluzie a zjistila jsem, že jedna kamarádka od nich mají právě nějaký ten rok venkovní žaluzky. Také mi je doporučila, a tak jsem je oslovila s poptávkou.

Nákup venkovních žaluzií do pasivu

Na e-shopu Labona.cz jsem prohledala všechny potřebné informace o jednotlivých druzích žaluzií. Jak už jsem psala v prvním článku, váhali jsme mezi zetta a Setta, přičemž po dalších informacích vyhrály venkovní žaluzie Zetta.

V další řadě jsme s Petrem zjišťovali informace ohledně purenitových boxů na žaluzie - kvůli pasivu. V nabídce je mají včetně bočního ostění, ve kterém se pak vedou lamely.

No a v neposlední řadě mě zajímalo,  jestli to vůbec zvládneme sami. U stavby je všechno jednou poprvé, takže si člověk zjišťuje, co je reálné zvládnout svépomocí a co ne. V této chvíli nastoupil opět Petr, který si prošel návody na montáž venkovních žaluzií, kde mají popsané i zaměření a další části celého procesu.

Pak tedy z naší strany následovalo zaměření + konečný výběr a poptávka. Myslím si, že i tady vás Labona potěší, protože nečekáte na nějakou nabídku po mailu, ale rovnou v konfigurátoru vidíte, kolik vás to bude stát. Jinak řečeno: nacvakáte si krok za krokem všechny potřebné parametry a barvy jednotlivých částí a hned se vám zobrazí, kolik celkem zaplatíte.

rozměry venkovních žaluzií

Pak už to byl celkem fofr. Předem se mi po telefonu ozvala paní z Labony, aby se ujistila, jestli nám můžou vše dovézt v daný termín. Po odsouhlasení se nám ozval přepravce a do pár dnů jsme měli všechno doma. Překontrolovali jsme, jestli vše odpovídá a po spokojeném zjištění, že ano, jsme začali plánovat montáž kastlíků. O té už ale budu psát zase v dalším článku.

Venkovní žaluzie Zetta s purenitovým boxem - náš finální výběr

Pro úplnou představu vám sem přepíši naši objednávku žaluzií, kde jdou naprosto všechna specifika vybraných žaluzií Zetta:

 • Venkovní žaluzie Zetta
 • Barva vodící lišty: RAL 7016
 • Barva lamely: Antracit 7016
 • Výška x Šířka: 1455 x 2250
 • Výběr lamely: Z90
 • Ovládání: Hřídelový motor na vypínač
 • Hřídelový motor: Vypínač na stěnu
 • Výběr vodící lišty: Zaomitatelné vodící lišty
 • Držák venkovní žaluzie: Držák univerzální strop/stěna s úchytem pro krycí plech - stavitelný
 • Krycí plech: S krycím plechem
 • Výška krycího plechu: 215
 • Typ krycího plechu: Zaomítatelný se zobáčkem
 • Barva krycího plechu: Standardní barvy
 • Barva krycího plechu: Antracit 7016
 • Bočnice krycího plechu: Bez bočnic

foto: venkovní žaluzie Zetta, zdroj Labona.cz

venkovní žaluzie zetta

Pokud vás zajímá cena žaluzií včetně purenitových boxů na našich 5 oken, tak vám prozradím, že se cena pohybuje okolo 80 000 Kč. Přitom ano, skočí to hlavně na těch boxech, ale vzhledem k tomu, že stavíme pasivní dům, řešíme NZÚ a chceme to mít pořádně, tak se za nás v tomto ohledu nevyplatí šetřit.

 

labona

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář