O výběru venkovních žaluzií jsem psala v prvním článku a teď se společně podíváme, jaké konkrétní řešení venkovního stínění jsme pro naši stavbu vybrali.
Proč jsme si vybrali firmu Labona?
Asi jako první se zastavím u výběru firmy. Vzhledem k tomu, že je dnes stínící technika celkem běžnou záležitostí, tak se na trhu pohybuje velké množství společností, které ji dodávají. Stejně jako téměř u všeho do pasivního domu jsme věděli, že půjde o vyšší investici, a tak jsem se snažila:
- Najít co nejvíce recenzí a doporučení.
- Hledat moravskou firmu (případně firmu, která má více poboček po republice, ale alespoň jednu někde na Moravě, kdyby bylo potřeba jet řešit něco osobně).
- Ptát se známých, jestli má s danou firmou někdo zkušenosti.
- Hledat na fórech doplňující informace.
Z toho všeho mi vyšli dva favorité a po přečtení referencí vyhrála Labona.cz. Běžně se dívám hlavně na Heureku, kde vím, že nejsou recenze nějak ovlivněné a tam měli v tu dobu dokonce celých 100 %, což se tak často nevidí (aktuálně je hodnocení zákazníků 97 %). Co mě potěšilo, tak že tam lidi kladně hodnotí rychlost doručení, komunikaci, kvalitu zboží i ochotu. Tyto konkrétní hodnoty vidím ještě vedle ceny jako nejdůležitější prvky pro rozhodování.
Pak přišel na řadu průzkum mezi známými/na fórech, kteří mají žaluzie a zjistila jsem, že jedna kamarádka od nich mají právě nějaký ten rok venkovní žaluzky. Také mi je doporučila, a tak jsem je oslovila s poptávkou.
Nákup venkovních žaluzií do pasivu
Na e-shopu Labona.cz jsem prohledala všechny potřebné informace o jednotlivých druzích žaluzií. Jak už jsem psala v prvním článku, váhali jsme mezi zetta a Setta, přičemž po dalších informacích vyhrály venkovní žaluzie Zetta.
V další řadě jsme s Petrem zjišťovali informace ohledně purenitových boxů na žaluzie - kvůli pasivu. V nabídce je mají včetně bočního ostění, ve kterém se pak vedou lamely.
No a v neposlední řadě mě zajímalo, jestli to vůbec zvládneme sami. U stavby je všechno jednou poprvé, takže si člověk zjišťuje, co je reálné zvládnout svépomocí a co ne. V této chvíli nastoupil opět Petr, který si prošel návody na montáž venkovních žaluzií, kde mají popsané i zaměření a další části celého procesu.
Pak tedy z naší strany následovalo zaměření + konečný výběr a poptávka. Myslím si, že i tady vás Labona potěší, protože nečekáte na nějakou nabídku po mailu, ale rovnou v konfigurátoru vidíte, kolik vás to bude stát. Jinak řečeno: nacvakáte si krok za krokem všechny potřebné parametry a barvy jednotlivých částí a hned se vám zobrazí, kolik celkem zaplatíte.
Pak už to byl celkem fofr. Předem se mi po telefonu ozvala paní z Labony, aby se ujistila, jestli nám můžou vše dovézt v daný termín. Po odsouhlasení se nám ozval přepravce a do pár dnů jsme měli všechno doma. Překontrolovali jsme, jestli vše odpovídá a po spokojeném zjištění, že ano, jsme začali plánovat montáž kastlíků. O té už ale budu psát zase v dalším článku.
Venkovní žaluzie Zetta s purenitovým boxem - náš finální výběr
Pro úplnou představu vám sem přepíši naši objednávku žaluzií, kde jdou naprosto všechna specifika vybraných žaluzií Zetta:
- Venkovní žaluzie Zetta
- Barva vodící lišty: RAL 7016
- Barva lamely: Antracit 7016
- Výška x Šířka: 1455 x 2250
- Výběr lamely: Z90
- Ovládání: Hřídelový motor na vypínač
- Hřídelový motor: Vypínač na stěnu
- Výběr vodící lišty: Zaomitatelné vodící lišty
- Držák venkovní žaluzie: Držák univerzální strop/stěna s úchytem pro krycí plech - stavitelný
- Krycí plech: S krycím plechem
- Výška krycího plechu: 215
- Typ krycího plechu: Zaomítatelný se zobáčkem
- Barva krycího plechu: Standardní barvy
- Barva krycího plechu: Antracit 7016
- Bočnice krycího plechu: Bez bočnic
foto: venkovní žaluzie Zetta, zdroj Labona.cz
Pokud vás zajímá cena žaluzií včetně purenitových boxů na našich 5 oken, tak vám prozradím, že se cena pohybuje okolo 80 000 Kč. Přitom ano, skočí to hlavně na těch boxech, ale vzhledem k tomu, že stavíme pasivní dům, řešíme NZÚ a chceme to mít pořádně, tak se za nás v tomto ohledu nevyplatí šetřit.