Anglický venkov

Zahrady, louky a lesy. Angličané milují přírodu a nebojí se ji pustit i k sobě domů. Běžně tak na závěsech, polštářích a dalších látkách najdete přírodní motivy. V tomto článku se ale interiérům vyhnu a zabrousím spíše ven – na jejich zahrady.

Anglický venkov? Láska na první pohled!

Možná je to tím, že miluji Hercula Poirota. Pokud znáte seriálové zpracování, pak určitě víte, že se v něm anglický venkov objevuje hodně často. Stejně tak třeba i ve Slečně Marplové a dalších anglických filmech a seriálech. Zahrady, které vypadají tak dokonale upraveně a zároveň nedbale. K tomu kouzelné kamenné zídky, udržované keře, spousta kytek a útulných zákoutí na posezení.

Do Anglie mě to neskutečně táhne. Určitě bych se ráda podívala do Londýna, ale ještě radši bych jela někam na venkov, kde na vás hned po příjezdu dýchne atmosféra staré dobré Anglie. Neomítnuté kamenné domky s originálními okny a zelení, která je naprosto všude okolo.

Představte si tu pohodu, když se posadíte na zahradě, koukáte na tu krásu okolo a k tomu srkáte čas a ochutnáváte sušenky 🙂 Na jednu stranu jsou tyto představy možná trapně romantické, ale zároveň v sobě mají určitě i jistou dávku syrovosti.

Inspirujte se Anglií

Máte u domu dostatek prostoru? Chcete si přinést kousek Anglie k sobě na zahradu? Žádný problém. Jedinečnost anglických zahrad spočívá v kontrastech. Vedle sebe máme vysazené trvalky, keře a stromy, které tvoří jasné linie a k tomu neformální a divoký sled trávy, keřů a dalších květin. To vše dohromady tvoří dokonalou harmonii.

Zároveň nesmíte zapomenout na barvy. Na záhonech kombinujte trvalky, jednoletky i dvouletky a zároveň i kvetoucí keře. Díky tomu se vám na zahradě rozehraje dokonalý barevný koncert, který bude každý obdivovat. A co je super, neustále u vás na zahradě něco pokvete!

Gertrude Jekyll – královna anglických zahrad

Možná už jste o ní slyšeli, možná o ní budete číst poprvé. Gertrude Jekyll byla britskou spisovatelkou a hlavně i zahradní architektkou. Žila v letech 1843-1932 a za svůj život vytvořila stovky dokonalých zahrad, napsala o nich ještě víc článků a je po ní dokonce pojmenována jedna růže.

Její nejpopulárnější knihu Barvy v květinové zahradě seženete i u nás a nabízí plno užitečných rad ohledně koncepce výsadby. Takže pokud jsem vás článkem nalákala, pusťte se do toho a udělejte si to okolo domu krásné!

anglicka-zahrada anglicky-venkov posezeni-anglie zahrada-inspirace zahradni-inspirace-anglie

posezeni-na-zahradezahradni-nabytek-anglie

anglicke-zahrady

zdroj: Google obrázky

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář