Osázení koryta, nové bylinky a citrony v novém

Tento článek bude zase trochu více obrazový - respektive plný fotek, které jsem pro vás nafotila během sázení, přesazování a zahradní údržby.

Citronovníky v nových květináčích

K narozeninám jsem jeden (ten menší) koupila Petrovi a on pak za pár dní přišel s tím větším (k mým narozeninám). 🙂 Tak se to sešlo, že máme doma citronovníky rovnou dva. Paní v květinářství mi poradila, co s nimi přes zimu, ale jaksi mi nedošlo se zeptat, co s nimi pak dál. Takže jsem minulý týden zaskočila a poradili mi, abych je z těch malých květináčů přesadila ještě teď v dubnu/začátkem května do většího, použila substrát přímo na citrusy, a když nemrzne, tak už je dala ven.

Takže jsme v Bauhausu koupili velké květináče, protože je měli za super ceny, speciální substrát na citrusy a hurá na to.

Zatím jsou u nás na zahradě, jak budeme mít hotovou terasu, tak je pak přemístíme tam a přes zimu budou muset domů.

Jinak teď jsem k nim přidala ještě další levanduli, kterou jsem dala do stejného květináče, aby to tedy jako ladilo. 🙂

citronovniky-pestovani citrony domaci-citrony pestovani-citronulevandule

Ze starého koryta nový zahradní doplněk

Už dlouho se nám tu válelo staré kameninové koryto a přišlo mi škoda ho nevyužít. Takže v zahradnictví v Šebrově jsem nakoupila: okrasnou trávu, malé karafiáty, okrasný česnek a orlíček. K tomu ještě menší keřík, ale ten se tam už nevešel, tak jsem ho zasadila dolů přímo do země. K tomu jsem přidala ještě starou valchu a na poslední fotce se můžete mrknout na jedno starší už zarostlé koryto.

kameninové korytokarafiaty-zahrada okrasny-cesnek orlicek-pestovani orlicek-zahrada vesnicka-zahrada zahrada-inspirace zahradni-dekorace-koryto zahradni-zakoutiosazeni-koryta

Čerstvé bylinky na záhonu

Ty rozhodně nesmí chybět! Protože mi ale letos přes zimu pár druhů nevydrželo, bylo potřeba doplnit zásoby. Konkrétně rozmarýn, další šalvěj, libeček a zkusili jsme vzít i kari.

bylinkovy-zahon kari-koreni-bylinka libecek pestovani-rozmaryn salvej-zahrada zahon-s-bylinkami

Ještě pár zahradních momentek

Měla jsem i malou pomocnici. 🙂 Violi práce na zahradě zatím hodně baví, takže mi pěkně asistovala.

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu - sdílíme tam mnohem více inspirace a aktuálních fotek od nás ze vsi.

zahrada zahradnicimehlavkovy-salat hruska-strom

Zatím žádné komentáře.

Napsat komentář