Jak pověsit záclonu s řasící páskou

Řasící páska je populární volbou pro pověšení záclony, která dodává pokojům elegantní a sofistikovaný vzhled. Přestože to může na první pohled vypadat jako obtížný úkol, pověšení záclony s řasící páskou je ve skutečnosti poměrně jednoduché. Zde je návod, jak na to:

Příprava

Nejprve si připravte veškeré potřebné vybavení. Budete potřebovat záclonu s připojenou řasící páskou, držáky nebo tyče na záclony, vrták, šroubovák, úrovník a samozřejmě šrouby nebo hmoždinky, pokud je potřebujete upevnit na stěnu.

Umístění držáků

Změřte a označte místo na stěně, kde budou umístěny držáky záclony. Ujistěte se, že jsou rovnoměrně umístěny a že vzdálenost mezi nimi odpovídá šířce záclony. Použijte úrovník k zajištění přesnosti.

Upevnění držáků

Pokud jsou držáky vybaveny šrouby, použijte vrták k předvrtání děr do stěny na označených místech. Poté připevněte držáky šrouby pomocí šroubováku. Pokud jsou držáky vybaveny hmoždinkami, použijte vrták k vrtání děr do stěny a pak pomocí hamru a hmoždinek je upevněte.

Připevnění záclony

Proveďte řasící pásku záclony přes držáky a ujistěte se, že je rovnoměrně rozložena. Pokud je potřeba, upravte délku řasící pásky tak, aby záclona visela přesně tak, jak chcete.

Dokončení

Provětrejte záclonu a ujistěte se, že visí rovnoměrně a přesně podle vašich představ. Pak už jen zbývá obdivovat výsledek a užívat si nový vzhled vašeho prostoru!

Čištění a údržba záclony

Pro zachování krásného vzhledu vaší záclony s řasící páskou je důležité pravidelně provádět čištění a údržbu. Doporučuje se prát záclonu ručně nebo v pračce na jemný program s mírným pracím prostředkem, abyste zabránili poškození řasící pásky.

Krok Postup
1 Odstraňte záclonu ze závěsného systému.
2 Proveďte předpraní, pokud je to potřeba, abyste odstranili skvrny nebo znečistění.
3 Plňte vanu nebo nádrž vodou o správné teplotě a přidejte jemný prací prostředek.
4 Nechejte záclonu namočenou v mýdle a vodě po dobu určenou na prací prostředek.
5 Jemně vydrťte záclonu, abyste odstranili nečistoty, a poté opláchněte pod tekoucí vodou.
6 Nežehlete řasící pásku a nechte záclonu suchou přirozeně, nejlépe pověšenou, abyste zabránili zmačkání.

Nejčastěji kladené otázky o čištění záclony s řasící páskou

  • Jak často bych měl(a) čistit záclonu s řasící páskou?
  • Je bezpečné prát záclonu s řasící páskou v pračce?
  • Jakou prací s prostředkem bych měl(a) použít k čištění záclony s řasící páskou?

Viz také:

Photo of author

Pitty

Napsat komentář